Kuchnie
Łazienki
Sypialnie
Salon
Pokój dziecka
komercyjne

Na czym polega projektowanie wnętrz ?

 

Projektant wnętrz powinien potrafić analizować rysunek techniczny aby móc wyobrazić sobie wnętrze, mieć wyczucie przestrezni i odległości i umieć sobie wyobrazić ścianę o długości trzech metrów i rozmiejscowić na niej konieczne sprzęty i to bez konieczności używania miarki. Potrafi przekazać klientowi, który często nie posiada wyobraźni przestrzennej, obraz trójwymiarowy swego wybrażenia o kształtowanej przestrzeni. Dobry projektant zaoferuje symulacje trójwymiarowe wykonywane w specjalnych programach komputerowych.

 

Dobry projektant zna się na oświetleniu w tworzonej przestrzeni i umie wskazać, gdzie w mieszkaniu powinny być różne źródła światała, takie jak lampy sufitowe, świetliki, podświetlenie led nad podłogą. Odpowienio do rozmieszczenia punktów oświetlenia, wyznaczy miejsca na gniazdka elektryczne. Rozumie, jak wykorzystać kierunki świata tak aby maksymalnie doświetlić wnętrze i zasugeruje taki rozkład pokojów, żeby w sypialni słońce budziło, ale nie męczyło w upalne wieczory.

 

Dobry projektant wie jak odpowiednim kolorem i fakturą optycznie powiększyć małe wnętrze lub pomniejszyc szerokie, jakich materiałów użyć aby nadać wnętrzom przyjemną ciepłą atmosferę lub stworzyć nowoczesne, minimilistyczne wnętrze.

 

 

Przeczytaj także czym zajmuje się dekorator wnętrz. Żory, Rybnik, Gliwice, Katowice, w tych miastach oferuję usługi projektowania wnętrz i aranżację wnętrz. Zapraszam Barbara Kostka. kliknij tu aby zapoznać się z ofertą.

 

 

 

Treści zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim, w szczególności zdjęcia, grafika oraz tekst. Zgodnie z Ustawą o „Ochronie Praw autorskich i Praw Pokrewnych” wykorzystywanie ich jest zabronione.